Warsztat z prawdziwego zdarzenia dla ostrowskich juniorów

Dodane przez: Redaktor tzostrovia 3 stycznia, 2022

Budowa warsztatu żużlowego dla ostrowskich juniorów – taki projekt zwyciężył w Ostrowskim Budżecie Obywatelskim w 2021 roku. Inwestycja o wartości 300 tysięcy złotych właśnie została oddana do użytku.

Cieszę się bardzo, że ten mój pomysł zgłoszony w OBO 2021 zyskał aprobatę mieszkańców Ostrowa i teraz możemy oglądać efekty. Wcześniej juniorzy musieli się cisnąć w małym garażu, a teraz mają warsztat z prawdziwego zdarzenia – podkreśla Arkadiusz Sodkiewicz, radny miejski, przyjaciel ostrowskiego sportu.

Tak naprawdę powstanie tego warsztatu umożliwi nam wreszcie pracę przy sprzęcie w normalnych warunkach. Tego miejsca wcześniej prawie nie było w ogóle. Szkółka się rozrasta. Mamy w niej 24 chłopaków plus czterech juniorów i Gracjan Szostak z licencją na motocykle 250 cc. Nie mieściliśmy się już praktycznie z niczym nigdzie – wyjaśnia trener Mariusz Staszewski.

Ciężko nazwać stare pomieszczenia 2 na 3 metry warsztatem. W poprzednim warsztacie było tak ciasno, że nie mogliśmy się zmieścić. Teraz ułatwi to na pewno pracę zawodnikom. Po tym, jak powstał ten nowy, jeden będzie dla zawodników, a w tym drugim przy sprzęcie będą szkółkowicze. Można powiedzieć, że nowy warsztat nie tyle ułatwi nam pracę, co w ogóle ją umożliwi – podkreśla trener ostrowskiej młodzieży.

Serdecznie dziękujemy zarówno pomysłodawcy Arkadiuszowi Sodkiewiczowi jak i wszystkim, którzy oddali swoje głosy na ten projekt. Jak widać na zdjęcia warsztat prezentuje się imponująco, a ostrowska młodzież będzie miała teraz godne warunki do pracy.