Ważna zmiana w terminarzu 1. Ligi. 12 runda tydzień później

Dodane przez: Redaktor tzostrovia 19 lutego, 2020

Główna Komisja Sportu Żużlowego poinformowała w oficjalnym komunikacie o zmianie w kalendarzu na sezon 2020. Jedna istotna korekta dotyczy terminu 12 rundy 1. ligi żużlowej. Warto to uwzględnić przy planowaniu urlopów, bo akurat ta data obejmuje okres wakacyjny.

Korektę terminarza wymusiła zmiana terminu Finału Indywidualnych Mistrzostw Polski, który odbędzie się 19 lipca w Lesznie, a pierwotnie miał być tydzień później. Z kolei na 26 lipca, zamiast 19 lipca przełożono PGE Indywidualne Międzynarodowe Mistrzostwa Ekstraligi. Dzień wcześniej niż pierwotnie planowano zamiast 25 lipca, w piątek, 24 lipca w Zielonej Górze rozegrany zostanie finał Młodzieżowych Indywidualnych Mistrzostw Polski.

Biorąc pod uwagę przełożenie Finału IMP na 19 lipca, zmianie musiał ulec termin 12. rundy 1. Ligi Żużlowej, która zaplanowana była na weekend 18/19 lipca. Kolejka ta odbędzie się tydzień później 25/26 lipca. Wówczas to Arged Malesa TŻ Ostrovia Ostrów Wielkopolski podejmie na swoim torze głównego faworyta ligi, eWinner Apatora Toruń.

Jeśli nie zaplanowali Państwo jeszcze urlopów, warto tę zmianę uwzględnić w swoich wakacyjnych planach. Jedynym meczem ligowym w lipcu w Ostrowie będzie pojedynek z eWinner Apatorem Toruń w weekend 25/26 lipca. Wcześniej ostrowianie odjadą dwa mecze wyjazdowe (4/5 lipca w Daugavpils), tydzień później w Gnieźnie, a po spotkaniu z Toruniem 2 sierpnia w Gdańsku.