Ważne informacje organizacyjne dla kibiców przed niedzielnym meczem

Dodane przez: Redaktor tzostrovia 10 lipca, 2020

TŻ Ostrovia informuje, że mecz 1. rundy eWinner 1. Ligi pomiędzy Arged Malesa TŻ Ostrovia Ostrów Wielkopolski a Abramczyk Polonią Bydgoszcz rozpocznie się w niedzielę, 12 lipca  o godzinie 14:00.

Ze względu na regulamin sanitarny i obostrzenia wprowadzone w związku z pandemią COVID-19 na niedzielny mecz zostanie zapełnione tylko 25% pojemności Stadionu Miejskiego w Ostrowie Wielkopolski. 

Na mecz wejdą posiadacze karnetów na cały sezon 2020 drużyny TŻ Ostrovia oraz osoby, które zakupiły bilety przez system kupbilet. Kasy w dniu meczu będą nieczynne. Programy meczowe w niedzielę zakupić będzie można przy stoisku z gadżetami przed trybuną główną Stadionu Miejskiego.

Bramy stadionu zostaną otwarte w niedzielę o godzinie 12:30. Zgodnie z regulaminem sanitarnym mecze nie rozpoczynają się tradycyjną prezentacją. Godzina rozpoczęcia spotkania, to godzina startu pierwszego wyścigu. Prosimy wziąć to pod uwagę i przyjść na stadion odpowiednio wcześniej.

Zgodnie z rozporządzeniem Prezesa Rady Ministrów z dnia 12 czerwca 2020 roku na obiektach sportowych na otwartym powietrzu publiczności zostanie udostępnione co czwarte miejsce na widowni, w rzędach naprzemiennie. W przypadku braku wyznaczonych miejsc na widowni przy zachowaniu odległości 2 metrów, z tym że nie więcej niż 25% liczby miejsc przewidzianych dla publiczności.

Powyższe ograniczenia nie dotyczą osób z orzeczeniem o niepełnosprawności, osób z orzeczeniem o potrzebie kształcenia specjalnego lub osób, która ze względu na stan zdrowia nie mogą poruszać się samodzielnie; a także osób wspólnie zamieszkujących lub gospodarujących.  Słowem, rodzina może zasiąść na stadionie, zajmując miejsca obok siebie.

Prosimy o kategoryczne stosowanie się do powyższych zasad i zachowywania dystansu społecznego. Tylko i wyłącznie przestrzeganie zasad pozwoli organizować mecze z udziałem publiczności, być może w przyszłości z mniejszymi obostrzeniami. Stąd też gorący apel o dostosowanie się do wszystkich wytycznych.

Wstęp na stadion będzie możliwy tylko i wyłącznie w maseczce ochronnej, którą można zdjąć dopiero po zajęciu miejsca na trybunie. Przy wejściu na stadion należy zdezynfekować ręce. Nie można wnosić bagażu podręcznego. Należy zachować dystans społeczny ok. 2 metrów podczas wchodzenia i wychodzenia ze stadionu. W momencie poruszania się na koronie stadionu, wchodzenia i wychodzenia z obiektu konieczne jest  noszenie maseczek.

Zgodnie z regulaminem sanitarnym po obu stronach parku maszyn, które zajmują drużyna gości i gospodarzy, organizator ma obowiązek wyznaczenia stref buforowych o długości minimum 10 metrów, stąd też w okolicach parku maszyn na pierwszym wirażu Stadionu Miejskiego zostanie wyłączona część trybun z dostępności dla publiczności.