Ważne zmiany przy budowie zespołów na sezon 2021

Dodane przez: Redaktor tzostrovia 15 września, 2020

Szykują się duże zmiany od przyszłego sezonu w pierwszej i drugiej lidze. Każda drużyna będzie musiała mieć obowiązkowo w składzie zawodnika do lat 24 w seniorskim zestawieniu – informuje portal polskizuzel.pl

GKSŻ po uwzględnieniu wniosków Zespołu Ekspertów zatwierdzonych przez PZM wprowadza istotne zmiany dotyczące budowania składów w pierwszej i drugiej lidze na sezon 2021.Od przyszłego sezonu w drużynie na pozycji seniorskiej obligatoryjnie będzie musiał startować zawodnik do lat 24. W praktyce oznacza to, że pod numerami 1-5 w składzie drużyny musi być dwóch krajowych zawodników oraz zawodnik do lat 24. Jego narodowość nie ma znaczenia. Równocześnie utrzymany jest przepis o rezerwowym do lat 23 pod numerem 8 i 16 w I lidze.

Z instytucji gościa będą mogły  korzystać wyłącznie kluby 2. Ligi Żużlowej. Będzie to zawodnik do lat 21. Dodatkowo kluby wszystkich ligi będą mogły korzystać z gościa, gdy ktoś w drużynie będzie miał potwierdzony pozytywny wynik na koronawirusa. I tu już nie ma ograniczenia wiekowego. GKSŻ potwierdza, że co sezonu 2025 utrzymane zostaną trzy klasy rozgrywkowe.