Ważne zwycięstwo, ale bez bonusa

Dodane przez: Redaktor tzostrovia 4 lipca, 2023

Arged Malesa Ostrów pokonała we wtorek na swoim torze Eneę Stal Gorzów 48:42, ale w dwumeczu uległa gorzowianom 93:87 i nie zdobyła punktu bonusowego. Była na niego szansa, bo po 12 biegu prowadziła 42:30, ale później przegrała dwa biegi podwójnie i kwestia bonusa została rozstrzygnięta. Losy meczu ważyły się do ostatniego wyścigu, w którym wygrał świetnie dysponowany Jakub Krawczyk.

Pewnie, że była szansa na punkt bonusowy, ale potraciliśmy trochę punktów na dystansie – mówił po meczu Kacper Grzelak, który zdobył 6 punktów i 3 bonusy.  – Sam też trochę punktów wywalczyłem na dystansie, ale też zgubiłem. Wynikało to z moich błędów – dodał.

Przynajmniej dwa punkty na trasie zgubił Jakub Poczta. Jeden Jannik Sorensen, który przegrał w trzecim wyścigu z Celiną Liebmann.

Szkoda mojego ostatniego wyścigu. Nie byłem na tyle z przodu po starcie, by wypchnąć Wiktora Jasińskiego, który też jest startowcem – mówił Sebastian Szostak.

Wziąłem z półki silnik od pana Rysia Kowalskiego, które mało używałem w tym sezonie, ale widać, że był szybki. Zarówno ze startu jak i po trafie mogłem jechać. Szkoda, że nie mamy punktu bonusowego, ale jak powtarza trener, to zawody szkoleniowe. Oczywiście ambicje są, by walczyć o medal. Jeszcze mamy na to szanse – mówił Jakub Krawczyk, najlepszy w zespole Arged Malesy Ostrów.

Ostrowski zespół jest nadal wiceliderem tabeli rozgrywek U-24 Ekstraligi.

Partnerem Arged Malesy w rozgrywkach U-24 Ekstraligi jest PKN Orlen.