We wtorek ostatni mecz U-24 Ekstraligi w Ostrowie w rundzie zasadniczej

Dodane przez: Redaktor tzostrovia 1 sierpnia, 2022

Arged Malesa Ostrów kontra KS Toruń. We wtorek o 17:00 na Stadionie Miejskim odbędzie się mecz w ramach 13.rundy rozgrywek U-24 Ekstraligi. Faworytem spotkania są ostrowianie, którzy chcą wjechać do finału play-off.

Ostrowskiej drużynie do rozegrania pozostały jeszcze trzy spotkania, w tym jedno na własnym torze. I właśnie we wtorek o 17:00 Arged Malesa Ostrów podejmie KS Toruń, który zajmuje piąte miejsce w tabeli i jeszcze liczy się w walce o udział w finale play-off. Żeby jednak torunianie przedłużyli szanse na miejsce w czołowej dwójce, muszą nie tylko zwyciężyć w Ostrowie, ale i odrobić stratę z pierwszego meczu.

Na Motoarenie osłabiona kontuzjami Arged Malesa Ostrów wygrała bowiem w 2.rundzie U-24 Ekstraligi 50:40. Jeśli ostrowska drużyna wygra we wtorek na Stadionie Miejskim, znacznie przybliży się do udziału w play-off, a może nawet awansuje na pierwsze miejsce w tabeli.

Liderujący leszczynianie jadą bowiem na trudny teren do Gorzowa, gdzie mogą stracić punkty. Arged Malesa Ostrów bez oglądania się na rywali, może wygrać rundę zasadniczą U-24 Ekstraligi. Ma jeden zaległy mecz w Częstochowie (8.08 o 17:00), a w ostatniej rundzie uda się do Grudziądza na mecz z GKM-em.

Przypomnijmy, że w finale play-off U-24 Ekstraligi wystąpią dwie najlepsze drużyny po rundzie zasadniczej.

Awizowane składy:

Arged Malesa Ostrów:
9. Tim Soerensen
10. Nicolai Heiselberg
11. Filip Hjelmland
12. Jakub Krawczyk
13. Matias Nielsen
14. Jakub Poczta
15. Kacper Grzelak

KS Toruń:
1. Casper Henriksson
2. Oskar Rumiński
3. Kacper Czajkowski
4. Emil Portner
5. Denis Zieliński
6. Mateusz Affelt
7. Krzysztof Lewandowski

Udział drużyny Arged Malesa Ostrów w rozgrywkach U-24 Ekstraligi wspiera Gmina Miasto Ostrów Wielkopolski oraz Grupa Kapitałowa Centrum Rozwoju Komunalnego.