We wtorek pierwszy finał play-off U-24 Ekstraligi w Lesznie

Dodane przez: Redaktor tzostrovia 29 sierpnia, 2022

W najbliższy wtorek, 30 sierpnia na Stadionie im. Alfreda Smoczyka w Lesznie odbędzie się pierwszy mecz finałowy rozgrywek U-24 Ekstraligi, w którym Agromix Polcopper Unia Leszno podejmie Arged Malesę Ostrów. Zwycięzca dwumeczu zapisze się w historii jako pierwszy triumfator nowych rozgrywek w Polsce, wprowadzonych od sezonu 2022.

Jak informuje strona leszczyńskiego klubu bilety na wtorkowy mecz kosztują 15 zł (normalny) oraz 7 złotych (ulgowy). Bilet ulgowy przysługuje studentom, uczniom szkół średnich i podstawowych. Dzieci do lat 7 mają wstęp za darmo. Program z kolei kosztuje 5 złotych. Kasy biletowe będą czynne od godziny 16:00. Wejście na stadion będzie możliwe bramami: 1, 8, 9 i 14.

Zespół z Leszna w rundzie zasadniczej zremisował na własnym torze z Arged Malesą Ostrów 45:45, a w Ostrowie wygrał 50:39. Wówczas to jednak Arged Malesa jechała w mocno osłabionym składzie na skutek kontuzji. Obecnie to Agromix Polcopper Unia Leszno wygląda zupełnie inaczej pod względem kadrowym niż w rundzie zasadniczej. Leszczynianie wypożyczyli do Krosna Keynana Rew – jednego z najlepszych żużlowców U-24 Ekstraligi. Ostatnio także wychowankowie Unii Maksym Borowiak i Antoni Mencel zostali wypożyczeni do Zielonej Góry. Leszczynianie jednak dysponują szeroką kadrą własnych wychowanków i mają w kim wybierać. Nie ulega jednak wątpliwości, że są solidnie osłabieni w porównaniu z rundą zasadniczą.

Arged Malesa Ostrów do Leszna wybiera się w tym momencie w optymalnym składzie. Czterech wychowanków ostrowskiego klubu wspierać będą Skandynawowie: najskuteczniejszy żużlowiec U-24 Ekstraligi Matias Nielsen,  solidny Tim Soerensen i wracający do składu Filip Hjelmland.

Awizowane składy:

Agromix Polcopper Unia Leszno

1.Jonas Knudsen

2.Jesper Knudsen

3.James Pearson

4,Hubert Jabłoński

5,Damian Ratajczak

6.Hubert Ścibak

7.Tobiasz Musielak

Arged Malesa Ostrów Wielkopolski

1.Tim Soerensen 

2.Jakub Poczta 

3.Filip Hjelmland 

4,Jakub Krawczyk 

5.Matias Nielsen 

6.Sebastian Szostak 

7.Kacper Grzelak