We wtorek pierwszy trening na Stadionie Miejskim

Dodane przez: Redaktor tzostrovia 1 marca, 2021

We wtorek  o godzinie 12:00 na Stadionie Miejskim w Ostrowie Wielkopolskim zaplanowany jest pierwszy w tym roku trening na torze żużlowców Arged Malesa. Niestety, będzie on zamknięty dla kibiców. Obowiązuje bowiem ten sam regulamin sanitarny, co w sezonie 2020.

Już 2 marca żużlowcy Arged Malesa Ostrów Wielkopolski wyjadą na pierwszy trening przed sezonem 2021. – Chcemy wykorzystać dobrą pogodę i fakt, że tor jest już przygotowany – mówi trener Mariusz Staszewski.

Na torze w Ostrowie pierwsze treningowe kółka po przerwie zimowej powinni kręcić juniorzy Arged Malesa, a także krajowi seniorzy ostrowskiej drużyny. – Dopiero wszystkich informuję o pierwszym treningu. Zobaczymy, kto na jutro będzie już gotowy. Spodziewam się jednak, że krajowa kadra we wtorek wyjedzie już na tor – dodaje Staszewski.

W Ostrowie zazwyczaj wyjazdy na tor po zimowej przerwie odbywały się szybko. W tym roku jednak pierwszy trening odbędzie się rekordowo wcześnie. Gdyby nie regulamin sanitarny, pewnie wielu zawodników z innych klubów szukałoby okazji do jazdy w Ostrowie. – Na ten moment możemy tylko trenować we własnym gronie – zaznacza trener ostrowian. – Co będzie dalej i jak będą wyglądały kwestie sparingowe, zobaczymy wkrótce – kończy Mariusz Staszewski.