We wtorek ruszają półfinały DMPJ. Ostrowianie jadą do Tarnowa

Dodane przez: Redaktor tzostrovia 26 lipca, 2021

-Trafiliśmy do bardzo wyrównanej grupy, z której każdy zespół może awansować do finału  – mówi trener Arged Malesy Ostrów Wielkopolski przed startem półfinałowej rywalizacji w Drużynowych Mistrzostwach Polski Juniorów.

Ostrowianie, którzy zajęli drugie miejsce w grupie I ćwierćfinału trafili w półfinale również do grupy I z zespołami z Tarnowa, Torunia i Daugavpils. – Patrząc na te zespoły widzimy, że są bardzo wyrównane i trudno wskazać faworyta do awansu. Bardzo chcielibyśmy awansować do finału DMPJ – mówi Mariusz Staszewski.

Pierwszy turniej półfinałowy odbędzie się już we wtorek w Tarnowie. W czwartek rywalizacja przeniesie się do Torunia. – Żeby myśleć o awansie, cała nasza czwórka musi jechać równo, w przede wszystkim musimy mieć do dyspozycji komplet zdrowych zawodników, bo różnie z tym bywało w poprzednich etapach rywalizacji – zaznacza trener ostrowian.

Ostatnie rundy ćwierćfinałowe DMPJ oraz Turnieje Zaplecza Kadry Juniorów nie były najlepsze w wykonaniu juniorów Arged Malesy. – Mówiłem o zadyszce, bo forma juniorów często faluje. Mam nadzieję, że turniej Nice Cup w Grudziądzu był swego rodzaju przełamaniem – dodaje Staszewski.

We wtorek i czwartek ostrowianie powalczą w półfinale DMPJ, a w środę w Lesznie w Pucharze Ekstraligi 250 cc weźmie udział 14-letni Gracjan Szostak.

Grupa 1 półfinału DMPJ:

Unia Tarnów (27 lipca)

KS Toruń (29 lipca)

Arged Malesa TŻ Ostrovia Ostrów Wielkopolski (10 sierpnia)

Lokomotive Jauniba Daugavpils  (12 sierpnia)