Wiara czyni cuda, a historia lubi się powtarzać. W niedzielę finałowy rewanż w Rybniku (zapowiedź)

Dodane przez: Redaktor tzostrovia 13 września, 2019

Komplet publiczności obejrzy niedzielny rewanżowy finał play-off Nice 1. Ligi Żużlowej pomiędzy PGG ROW-em Rybnik, a Arged Malesa TŻ Ostrovią Ostrów Wielkopolski. Goście, by zostać mistrzem Nice 1. Ligi Żużlowej muszą zdobyć zremisować, ewentualnie przegrać jednym punktem. Zdecydowanym faworytem do awansu do PGE Ekstraligi jest zespół z Rybnika.

Ostrowianie absolutnie nie zamierzają oddać rewanżowego finału bez walki. – Faworytem nie jesteśmy, ale my w takich meczach potrafimy się mobilizować i walczymy – przypomina trener Mariusz Staszewski.Pamiętacie, co było w zeszłym roku w finale w Rzeszowie? Nikt nie dawał nam szans, a zremisowaliśmy – dodaje Nicolai Klindt.

Obie drużyny w Rybniku wystąpią w identycznych składach, które rywalizowały tydzień wcześniej w Ostrowie. Siergiej Łogaczew, jeden z liderów PGG ROW-u opuścił nawet Indywidualne Mistrzostwa Rosji, by przygotować się do niedzielnego finału. Rosjanin odczuwał bowiem skutki groźnie wyglądającego upadku w pierwszym meczu finałowym.

W rundzie zasadniczej Arged Malesa TŻ Ostrovia przegrała w Rybniku aż 28:61. –Drugi tak słaby mecz nam się nie powtórzy – zapewniają przedstawiciele ostrowskiej drużyny. – Przygotowujemy się bardzo dobrze. Nikt nam nie daje szans, ale my wierzymy. Nie mogę obiecać, że uda się wygrać czy zremisować w Rybniku, ale jestem pewny, że nasi zawodnicy będą walczyć o zwycięstwie. Wiemy o co jedziemy – zapewnia Radosław Strzelczyk, prezes TŻ Ostrovia. – W 1997 roku ostrowski zespół wywiózł już raz z Rybnika zwycięski remis, który oznaczał awans. Kto wie, może historia się powtórzy – dodaje szef klubu.

Początek meczu w Rybniku w niedzielę o 14:30. Osoby, które nie wybierają się na Śląsk mogą poczuć finałowe emocje na Stadionie Miejskim w Ostrowie, gdzie na telebimie będzie można zobaczyć mecz z Rybnika. Początek strefy kibica na trybunie głównej o 13:30.

Składy awizowane:

Arged Malesa TŻ Ostrovia:
1. Nicolai Klindt
2. Aleksandr Łoktajew
3. Tomasz Gapiński
4. Sam Masters
5. Grzegorz Walasek
6. Kamil Nowacki
7. Marcin Kościelski

PGG ROW Rybnik:
9. Troy Batchelor
10. Daniel Bewley
11. Siergiej Łogaczow
12. Mateusz Szczepaniak
13. Kacper Woryna
14.
15. Mateusz Tudzież

Udział drużyny Arged Malesa TŻ Ostrovia w rozgrywkach Nice 1. Ligi Żużlowej dofinansowany jest z budżetu Gminy Miasto Ostrów Wielkopolski.