Wielka wystawa sportu żużlowego w naszym mieście

Dodane przez: Bartek 26 lutego, 2024

W 2023 roku sport żużlowy obchodził swoje stulecie. Z tego właśnie powodu zorganizowana została specjalna wystawa, którą od 1 do 4 marca będzie można obejrzeć w Ostrowie Wielkopolskim w Forum Synagoga.

1923 Australia to rok i miejsce, w którym odbyły się pierwsze zawody żużlowe…

Na specjalnej wystawie zaprezentowane zostaną historyczne motocykle; najstarszy z 1934 roku oraz liczne eksponaty i zdjęcia, które pozwolą przenieść się nam w romantyczne czasy początków żużla w Polsce i na świecie.

Ponadto zwiedzający będą mieli możliwość zapoznania się z najciekawszymi wydarzeniami zaprezentowanymi na wielkoformatowym kalendarium. Specjalne ekspozytory, ciekawostki ze świata żużlowego sprawią, że zwiedzający będą mogli przenieść się do czasów, w których żużlowcy przez kilka tygodni podróżowali statkiem, by móc rywalizować o tytuł najlepszego żużlowca globu.

Oczywiście nie zabraknie przedstawicieli naszego klubu, którzy będą opowiadać o historii ostrowskiego speedwaya.

Ceny biletów:

  • grupowy szkolny (tylko przedsprzedaż online, minimum 15 osób) – zwiedzanie w godzinach 10:00 – 12:30 po wcześniejszym zarezerwowaniu terminu pod nr telefonu: 56 45 10 310 – 12 złotych,
  • ulgowy (dzieci od 8. roku życia, młodzież szkolna, studenci do 24. roku życia za okazaniem ważnej legitymacji, renciści, posiadacze karty dużej rodziny) – 15 złotych,
  • normalny – 25 złotych,
  • rodzinny (4 bilety) – 45 złotych,
  • dzieci do lat 7 – wejście darmowe.

Sprzedaż biletów na to wydarzenie będzie możliwa stacjonarnie, przy wejściu do budynku Forum Synagoga w godzinach otwarcia obiektu.

Organizatorem jest Warszawskie Towarzystwo Speedwaya. Partnerami wydarzenia są: Miasto Ostrów Wielkopolski, Ostrowskie Centrum Kultury, TŻ Ostrovia i Mercedes-Benz Garcarek, a całe wydarzenie jest objęte honorowym patronatem Prezydent Miasta Ostrowa Wielkopolskiego Beaty Klimek.
Serdecznie zapraszamy miłośników żużla i nie tylko.