Wieści z obozu rywali. „Spokojnie, pracujemy, żeby było lepiej”

Dodane przez: Redaktor tzostrovia 5 kwietnia, 2019

Adrian Gała w zeszłym sezonie był jednym z liderów Car Gwarant Start Gniezno. Na niedzielne derby Wielkopolski w Ostrowie nie znalazł się w awizowanym składzie, ale nie wykluczone, że ostatecznie pojawi się na Stadionie Miejskim, tym bardziej, że kilka dni temu przetestował tor w Ostrowie.

Adrian Gała we wtorek w Ostrowie brał udział w eliminacji Złotego Kasku. – Pewnie na niedzielę tor będzie i tak inny, więc nie ma się co sugerować tymi zawodami. Co bieg szukaliśmy ustawień. Byłem już zadowolony ze startów, czego ostatnio mi brakowało. W zeszłym roku na eliminacji Złotego Kasku zrobiłem bodajże 5 punktów. Teraz 6, więc jest progres. Oby to jeszcze przełożyć na ligę – powiedział po wtorkowej eliminacji ZK na Stadionie Miejskim, Adrian Gała.

Adrian Gała nie znalazł się w awizowanym składzie na derby Wielkopolski, co nie oznacza, że menedżer Rafael Wojciechowski ostatecznie nie postawi na Gałę. – Nie ma łatwych meczów. Przegraliśmy w Gnieźnie z zespołem z Gdańska. Zabrakło też moich punktów. Zdaję sobie z tego sprawę. Walczymy dalej i będziemy chcieli wygrywać w kolejnych meczach – mówi Gała.

Żużlowe derby Wielkopolski w Nice 1. LŻ elektryzują kibiców w obu miastach. Organizatorzy spodziewają się pełnego stadionu i sporej grupy fanów z Gniezna. – Fajnie, bo nasi kibice mają blisko do Ostrowa. Oby stadion wypełnił się w komplecie i w przyjaznej atmosferze rozegrać ten mecz. Mam nadzieję, że przyjedzie sporo fanów z Gniezna. Na to liczę – podkreśla Gała.

Większość ekspertów przed sezonem zwracała uwagę na niezwykle wyrównaną i ciekawą Nice 1. Ligę Żużlową. Już pierwsze kolejka potwierdziła te przewidywania. – Liga będzie niezwykle zacięta i wyrównana. Przegraliśmy pierwszy mecz, ale nie można nas skreślać. Liga dopiero się zaczyna. Spokojnie, pracujemy, żeby było lepiej – zapewnia żużlowiec Car Gwarant Startu Gniezno.

Bilety na spotkania ostrowskiej drużyny można zakupić na bilety.tzostrovia.pl, natomiast wejściówki na JAKO DANCE FESTIVAL – Kalisz 2019 są do nabycia TUTAJ.