Wirtualny puchar polskizuzel.pl z udziałem Arged Malesa TŻ Ostrovia

Dodane przez: Redaktor tzostrovia 7 maja, 2020

Sebastian Szostak i Kacper Grzelak będą reprezentować Arged Malesa TŻ Ostrovia w Wirtualnym Pucharze polskizuzel.pl w grze na telefony Speedway Challenge 2020. Autorem gry jest ostrowska firma BeroBasket.

W rywalizacji wezmą udział kluby eWinner 1. Ligi, 2. Ligi Żużlowej oraz drużyna GKSŻ i reprezentacji Polski. Speedway Challenge 2020 (www.speedwaychallenge.pl) to żużlowa gra na telefon. Jej uczestniczy rywalizują w sieci. Do każdego wyścigu przystępuje czterech zawodników, po dwóch z każdej drużyny. – Obowiązują dokładnie takie same zasady jak w normalnym meczu ligowym, aczkolwiek w naszym przypadku spotkanie będzie składać się z ośmiu wyścigów – informuje na portalu polskizuzel.pl Piotr Szymański, przewodniczący GKSŻ.

Do rywalizacji w Speedway Challenge przystąpią kluby eWinner 1. Ligi i 2. Ligi Żużlowej, a także drużyna GKSŻ i reprezentacji Polski. – Jeśli chodzi o pierwszą ligę, to do udziału w grze zgłosiły się kluby z Torunia, Ostrowa, Gniezna, Tarnowa i Łodzi. W drugiej lidze zobaczymy wszystkie polskie zespoły. Nie będzie jedynie drużyny z Wittstocku. Każdy klub zgłasza po dwóch zawodników. W większości przypadków będą to żużlowcy, którzy mają podpisane kontrakty z daną drużyną – tłumaczy na łamach polskizuzel.pl Paweł Piskalski, specjalista ds. sportu żużlowego w PZM.

Wirtualny puchar polskizuzel.pl ruszy w tym tygodniu. Zwycięzcę zabawy poznamy 7 czerwca. Kibice będą mogli śledzić zmagania na stronie www.polskizuzel.pl. – Będziemy publikować filmiki ze wszystkich meczów. Od półfinałów planujemy relacje live i kilka innych atrakcji – dodaje Piskalski.

Format rozgrywek to turniej dla 12 drużyn. Faza grupowa to 4 grupy po 3 drużyny. Następnie planowana jest faza pucharowa (ćwierćfinały, półfinały i finał). Losowanie grup odbędzie się już w czwartek.

Barw Arged Malesa TŻ Ostrovia w wirtualnej grze bronić będą Sebastian Szostak i Kacper Grzelak, którzy w wolnych chwilach grywali już w Speedway Challenge. – Lubię gry komputerowe, szczególnie te, które dotyczą uprawianej przeze mnie dyscypliny sportu. Grywałem już w poprzednie wersje Speedway Challenge. Trochę potrenowałem także w najnowszej edycji na rok 2020. Bardzo mi się ona podoba i będzie to dobra zabawa, by online rywalizować z kolegami z innych klubów – mówi Sebastian Szostak.

Kibiców zapraszamy od odwiedzenia sklepu i pobrania gry Speedway Challenge 2020 na telefon. Świetna zabawa gwarantowana. Warto dodać, że gra wierni odzwierciedla wszystkie polskie stadiony. Można się zatem ścigać także na Stadionie Miejskim w Ostrowie Wielkopolskim jak również innych obiektach żużlowych w naszym kraju i nie tylko.