Witamy w Ostrowie Francisa Gustsa

Dodane przez: Redaktor tzostrovia 14 kwietnia, 2023

Utalentowany Łotysz, Francis Gust został wypożyczony z Betard Sparty Wrocław na sezon 2023 do Arged Malesy Ostrów. O pozyskaniu 20-latka ostrowski klub poinformował podczas konferencji prasowej w siedzibie firmy Auto Partner Garcarek w Ociążu.

Dziękujemy panu Janowi Garcarkowi za prowadzenie negocjacji, a także za pomoc finansową zarówno firmie Garcarek, jak i Arged, Frukta i Gatner, które wyłożyły dodatkowe pieniądze, by można było wypożyczyć z Wrocławia Francisa Gustsa. Dziękuję również innym sponsorom, którzy przyczynili się do pozyskania Łotysza. Musieliśmy szybko działać, bo czasu przed niedzielnym meczem nie było dużo – podkreślał prezes klubu, Waldemar Górski.

Pokazaliśmy, że jako ostrowskie środowisko żużlowe, możemy szybkimi i konkretnymi decyzjami dużo zdziałać. Cieszymy się, że pozyskaliśmy akurat tego zawodnika – dodał Krystian Wawrzyniak z firmy Frukta i Moonfin.pl

Zrobiliśmy to dla ostrowskich kibiców, których serdecznie zapraszamy na niedzielny mecz. Frekwencja na stadionie jest bardzo ważna w kontekście funkcjonowania tego klubu – dodał Jan Garcarek.

Ostrowski zespół na początku sezonu spotkał ogromny pech w postaci kontuzji trzech podstawowych zawodników. Musieliśmy działać szybko i wspólnie doszliśmy do wniosku, że ten transfer jest w tym momencie konieczny – dodaj Mateusz Krawczyński z firmy Arged.

Chciałbym podziękować także prezesowi WTS-u Wrocław, panu Andrzejowi Rusko, który zdecydował się wypożyczyć Francisa Gustsa akurat do Ostrowa. Jest to zawodnik młodego pokolenia, który ma 20 lat i może startować z pozycji rezerwowego. Daje nam to większe pole manewru – powiedział trener Mariusz Staszewski.

Mogę obiecać, że dam z siebie wszystko, żeby jeździć jak najlepiej i by mój nowy zespół wygrywał. Cieszę się, że wszystkie formalności załatwiono tak szybko, że mogę już w niedzielę zadebiutować w barwach ostrowskiego klubu. Tor znam, bo jeździłem tutaj jeszcze w barwach drużyny z Daugavpils w rozgrywkach DMPJ. Startowałem także przed sezonem w sparingu Betard Sparty z Arged Malesą Ostrów. Do niedzielnego meczu przystąpię z marszu, bo w sobotę startuję w DME w Gdańsku i stamtąd przyjadę na spotkanie w Ostrowie. Zapowiada się ciekawy mecz – powiedział Francis Gusts.