Włókniarz najlepszy w Ostrowie. Arged Malesa trzecia

Dodane przez: Redaktor tzostrovia 7 września, 2021

Bocar Włókniarz Częstochowa wygrał Finał 3 Drużynowych Mistrzostw Polski Juniorów, który odbył się we wtorek w Ostrowie. Na drugim miejscu uplasował się Motor Lublin, który posiłkował się Wiktorem Przyjemskim. Trzecią lokatę zajęli ostrowianie, którzy musieli sobie radzić bez kontuzjowanego Kacpra Grzelaka.

Kacper Grzelak odczuwa jeszcze skutki urazu, jakiego nabawił się w Gnieźnie. Ból w kolanie nie pozwolił mu wystartować w tych zawodach – tłumaczył Mariusz Staszewski.

Arged Malesa Ostrów Wielkopolski musiała radzić sobie w trójkę, stosując zastępstwo zawodnika. W podobnej sytuacji byli żużlowcy z Częstochowy, którzy jechali bez Bartłomieja Kowalskiego. Za to lublinianie skorzystali z możliwości regulaminowej i zakontraktowali na finały DMPJ Wiktora Przyjemskiego. Nawet tak duże wzmocnienie nie dało im jednak wygranej, bowiem mieli „dziurę” w składzie w osobie Jana Młynarskiego, który jedyny punkt zdobył na skutek upadku Ernesta Matjusonoksa.

Żużlowcy Arged Malesy spisali się bardzo dobrze i w zasadzie do ostatniej serii walczyli z Motorem o 2 miejsce. Nadzieje rozwiał defekt motocykla na starcie w wyścigu 18 Sebastiana Szostaka.

Niespodziewanie słabo spisali się Łotysze. Lokomotiv Daugavpils, który wygrał rundę półfinałową był tłem dla rywali. Jechał co prawda bez Francisa Gustsa, ale mimo wszystko spodziewano się lepszej postawy po młodych Łotyszach.

Zrobiliśmy pierwszy krok do historycznego medalu, ale do niego jeszcze daleka droga – mówi Mariusz Staszewski.

Kolejny finał nr 1 odbędzie się w poniedziałek, 13 września w Lublinie. Dzień później rywalizacja powróci do Ostrowa na finał nr 2, a zakończy się 20 września finałem nr 4 w Częstochowie.