Wracają derby Wielkopolski. Na Smoku starcie z Fogo Unią Leszno

Dodane przez: Redaktor tzostrovia 29 kwietnia, 2022

Długie 24 lata kibice w Ostrowie i Lesznie czekali na ponowne takie derby Wielkopolski. W piątek o 18:00 na Stadionie im. Alfreda Smoczyka w Lesznie w ramach 4.rundy PGE Ekstraligi miejscowa Fogo Unia Leszno podejmie Arged Malesę Ostrów.

Beniaminek PGE Ekstraligi do Leszna jedzie na przysłowiowe „pożarcie”, ale nie mając nic do stracenia, może pokusić się o przyzwoity wynik, a takim z pewnością byłoby ujechanie 40 punktów.

Fogo Unia Leszno od początku sezonu pozytywnie zaskakuje sceptyków i jest na razie niepokonana. Świetnie jadą nie tylko liderzy drużyny, ale także wypalił transfer Davida Bellego. Nadspodziewanie dużo punktów zdobywają bardzo młodzi juniorzy. Do składu na piątkowy mecz wraca po kontuzji Damian Ratajczak.

Arged Malesa wystawia kolejny raz nieco inne zestawienie. W formacji seniorskiej nie uległo ono zmianie. Natomiast duet juniorów stworzyć mają Kacper Grzelak i Jakub Poczta. Dla tego drugiego będzie to debiut w PGE Ekstralidze.

Ostrowski klub nie wygrał nigdy w Lesznie i dziś także nie jest faworytem. Po prawie ćwierć wieku przerwy kibice w obu miastach znów będą mogli ekscytować się pojedynkiem derbowym. Początek zmagań o godzinie 18:00. Tych kibiców, którzy nie mogą być w Lesznie zapraszamy przed telewizory. Transmisję przeprowadzi stacje Eleven Sports 1.

Awizowane składy:

Arged Malesa Ostrów:
1. Oliver Berntzon
2. Tomasz Gapiński
3. Filip Hjelmland
4. Grzegorz Walasek
5. Chris Holder
6. Jakub Poczta
7. Kacper Grzelak
8. Matias Nielsen

FOGO UNIA LESZNO:
9. Jason Doyle
10. Janusz Kołodziej
11. David Bellego
12. Jaimon Lidsey
13. Piotr Pawlicki
14. Damian Ratajczak
15. Hubert Jabłoński

Udział w rozgrywkach o Drużynowe Mistrzostwo Polski Arged Malesy Ostrów wspiera Gmina Miasto Ostrów Wielkopolski, a także Grupa Kapitałowa Centrum Rozwoju Komunalnego.