Zatrzymać Łotyszy. Przed liderem ciężka przeprawa (zapowiedź)

Dodane przez: Redaktor tzostrovia 26 kwietnia, 2019

Arged Malesa TŻ Ostrovia Ostrów kontra Lokomotiv Daugavpils. W niedzielę o 14:30 na Stadionie Miejskim dojdzie do ciekawie zapowiadającego się meczu IV rundy Nice 1. Ligi Żużlowej. Niespodziewany lider tabeli z Ostrowa podejmie zawsze groźny zespół z Łotwy.

Lokomotiv Daugavpils w pierwszej kolejce spotkań pauzował. W drugiej minimalnie przegrał w Tarnowie z Unią, a w trzeciej wygrał bez problemów ze Zdunek Wybrzeżem Gdańsk. – Za wcześnie by oceniać siłę drużyn, ale Łotysze jak co roku wydają się mocni. Postraszyli Unię w Tarnowie. Wygrali pewnie u siebie z Gdańskiem. Nas czeka też ciężka przeprawa – uważa trener Mariusz Staszewski.

Liderami łotewskiej drużyny są Timo Lahti i Andrzej Lebiediew, którzy na razie legitymują się średnią 2,500 i zaliczają do ścisłej czołówki żużlowców Nice 1. LŻ. – Lokomotiv ma także solidnych juniorów. W składzie są też Kjastas Puodżuks czy Wadim Tarasienko, którzy potrafią jeździć w Ostrowie – dodaje prezes Radosław Strzelczyk. Lokomotiv jeszcze nigdy w Ostrowie nie wygrał, ale kilka razy toczył bardzo zacięte boje z gospodarzami.

Siłą ostrowian ma być wyrównany skład, który dawał zwycięstwa u siebie nad Car Gwarant Startem Gniezno i w Tarnowie nad Unią. – Składu nie zmieniam. Widzimy, że Renat nie jest w jakiejś super dyspozycji, ale w ostatnim meczu zapunktował bardzo dobrze jak na numer 2 lub 10. Sześć punktów i dwa bonusy w czterech startach to wynik, po którym nie zasłużył na odstawkę. Wiem też, że Sam Masters tupie już nogami i chciałby wrócić do naszego składu. W Anglii też wygląda coraz lepiej. Deklaruje, że poukładał sprawy sprzętowe. Na chwilę obecną to Renat Gafurow dostaje szanse – wyjaśnia decyzje kadrowe trener Mariusz Staszewski.

O wyniku niedzielnego meczu mogą zatem zadecydować niuanse. – Młodzieżowców też nie mamy zdecydowanie lepszych na papierze. Teoretycznie wychodzi ta formacja na zero, a może nawet trochę na ich korzyść. Mają piątkę seniorów, a nie tylko Lahtiego czy Lebiediewa. Na pewno nie będzie łatwo – mówi trener Arged Malesa TŻ Ostrovia.

Przypomnijmy, że początek meczu w niedzielę o 14:30. Kwadrans wcześniej rozpocznie się prezentacja.

Awizowane składy:

Lokomotiv Daugavpils

1.Timo Lahti
2.Jewgienij Kostygow
3.Wadim Tarasienko
4.Kjastas Puodżuks
5.Andrzej Lebiediew
6.Artiom Trofimow
7.Oleg Michaiłow

Arged Malesa TŻ Ostrovia:

9.Aleksandr Łoktajew

10.Renat Gafurow

11.Tomasz Gapiński

12.Nicolai Klindt

13.Grzegorz Walasek

14..Kamil Nowacki

15.Marcin Kościelski