Zmiany w składzie na mecz w Toruniu

Dodane przez: Redaktor tzostrovia 13 kwietnia, 2022

Są korekty w składzie Arged Malesy Ostrów na sobotni mecz w Toruniu z For Nature Solutions Apatorem. W miejsce Oliver Berntzona trener Mariusz Staszewski awizował Nicolaia Klindta. Roszady są także na pozycjach zawodników U24.

W Wielką Sobotę, 16 kwietnia o godzinie 18:00 Arged Malesa Ostrów odjedzie mecz w Toruniu w ramach 2. Rundy PGE Ekstraligi. Po porażce na własnym torze, trener Mariusz Staszewski dokonał zmian w składzie.

Pierwszy mecz nie poszedł po naszej myśli, trzeba było więc coś zmienić. Nie wszyscy zawodnicy są w takiej formie, jakiej bym oczekiwał. Teraz pojedzie Nicolai Klindt, a jak będzie w następnych meczach, zobaczymy –  wyjaśnia trener Mariusz Staszewski.

W Toruniu nastroje też nie są najlepsze, bo jeden z faworytów do medali w PGE Ekstralidze dostał srogie lanie we Wrocławiu od Drużynowego Mistrza Polski, przegrywając z Betard Spartą aż 31:59.

Torunianie niespodziewanie zajmują po 1.rundzie ostatnie miejsce w tabeli PGE Ekstraligi. Jedno „oczko” wyżej jest Arged Malesa Ostrów. – Czeka nas bardzo trudne spotkanie. Wiele będzie zależeć od tego, jak zaczniemy ten mecz. Spasowanie do nawierzchni na Motoarenie będzie kluczowe. Chris Holder może nam pewne rzeczy podpowiedzieć, ale dopasowanie sprzętu to jest bardzo indywidualna kwestia – zaznacza trener Arged Malesy.

Zdecydowanym faworytem meczu są oczywiście gospodarze. Smaczku pojedynkowi dodaje fakt, że będzie to rywalizacja braci Holderów po dwóch stronach barykady. Jack pozostał w Toruniu, a Chris z powodzeniem odnajduje się w ekipie beniaminka PGE Ekstraligi.

Awizowany skład

Arged Malesa Ostrów Wielkopolski

1.Nicolai Klindt

2.Tomasz Gapiński

3.Grzegorz Walasek

4.Filip Hjelmland

5.Chris Holder

6.Sebastian Szostak

7.Jakub Krawczyk

8.Matias Nielsen

For Nature Solutions Apator Toruń

9.Patryk Dudek

10.Paweł Przedpełski

11.Jack Holder

12.Zastępstwo zawodnika

13.Robert Lambert

14.Krzysztof Lewandowski

15.Denis Zieliński