ZNAMY GODZINY 1. I 2. RUNDY PGE EKSTRALIGI W SEZONIE 2022

Dodane przez: Redaktor tzostrovia 23 marca, 2022

Beniaminek PGE Ekstraligi, Arged Malesa Ostrów Wielkopolski sezon 2022 w najlepszej żużlowej lidze świata zainauguruje w niedzielę, 10 kwietnia o godzinie 16:00 na Stadionie Miejskim. W 2. Rundzie spotkań w Wielkanocną Sobotę uda się do Torunia na mecz z Apatorem, który rozpocznie się o 18:00.

8 i 10 kwietnia zainaugurowane zostaną tegoroczne rozgrywki PGE Ekstraligi. Znane są już godziny meczów rozpoczynających zmagania w najlepszej żużlowej lidze świata. Transmisje LIVE na antenach ELEVEN SPORTS 1 i CANAL+ SPORT 5 (zmiana nazwy z nSport+ od 4 kwietnia).

W piątkowej części 1. rundy (8 kwietnia, LIVE w ELEVEN SPORTS 1), ZIELONA-ENERGIA.COM WŁÓKNIARZ Częstochowa zmierzy się z FOGO UNIĄ Leszno. Następnie zaplanowane jest spotkanie medalistów z poprzedniego sezonu – MOJE BERMUDY STAL Gorzów vs MOTOR Lublin.

Niedziela (10 kwietnia, LIVE w CANAL+ SPORT 5) to spotkanie beniaminka, ARGED MALESA Ostrów Wlkp., z ZOOLESZCZ GKM Grudziądz. Na zakończenie inauguracji PGE Ekstraligi BETARD SPARTA Wrocław podejmie APATORA Toruń.

Druga runda zmagań w najlepszej żużlowej lidze świata zaplanowana jest w Święta Wielkanocne (16 i 17 kwietnia). W najnowszym komunikacie PGE Ekstraligi znane są godziny meczów tej odsłony tegorocznego sezonu. Transmisje LIVE w ELEVEN SPORTS 1 oraz CANAL+ SPORT 5 (zmiana nazwy z nSport+ od 4 kwietnia).

Na 16 kwietnia zaplanowane są spotkania w Toruniu i Grudziądzu. W pierwszym meczu APATOR Toruń podejmie ARGED MALESA Ostrów Wlkp., a w drugim ZOOLESZCZ GKM zmierzy się z BETARD SPARTĄ Wrocław. Transmisje z obu wydarzeń LIVE w ELEVEN SPORTS 1.

Drugi dzień rywalizacji (17 kwietnia) to mecz FOGO UNII Leszno z MOJE BERMUDY STALĄ Gorzów, który otworzy dzień z PGE Ekstraligą. Zwieńczeniem tej odsłony sezonu będzie pojedynek MOTORU Lublin z ZIELONA-ENERGIA.COM WŁÓKNIARZEM Częstochowa. Oba spotkania LIVE w CANAL+ SPORT 5.

Informacja na podstawie komunikatu Speedway Ekstraligi