Znamy plany sparingowe Arged Malesa TŻ Ostrovia. Mocni rywale drużyny Mariusza Staszewskiego

Dodane przez: Redaktor tzostrovia 15 stycznia, 2020

Jeśli pogoda na to pozwoli już w pierwszych dniach marca wyjazd na tor planuje trener Mariusz Staszewski. W połowie miesiąca do Ostrowa zawita kadra Szwecji, z którą to 15 marca Arged Malesa TŻ Ostrovia ma odjechać pierwszy mecz kontrolny.

Plan sparingów już jest. Jeśli pogoda nie pokrzyżuje nam założeń, to odjedziemy co najmniej pięć meczów kontrolnych przed startem rozgrywek ligowych. Terminy są już też ustalone i oby tylko pogoda była w marcu tak łaskawa, jak teraz. Chciałbym wyjechać na tor w granicach 5 marca, bo po zgrupowaniu reprezentacji Szwecji w Ostrowie, planujemy 15 marca odjechać ze Szwedami mecz sparingowy – tłumaczy trener Mariusz Staszewski. – Będzie to jednocześnie Memoriał Rifa Saitgariejewa – dodaje Radosław Strzelczyk, prezes klubu.

Szwedzi zawitają do Ostrowa 13-14 na dwudniowe zgrupowanie, które zakończy się sparingiem z Arged Malesa TŻ Ostrovią w niedzielę, 15 marca. – W środę 18 marca zaplanowałem sparing w Rybniku, a dzień później ROW przyjedzie do nas na rewanż – dodaje trener Staszewski. Na razie wolny pozostaje weekend 21-21 marca, ale być może także w tym terminie uda się coś zorganizować.

Kolejne mecze sparingowe zaplanowane są na piątek, 27 marca w Ostrowie z Falubazem Zielona Góra, a rewanż na torze klubu z PGE Ekstraligi, dzień później. – Tutaj terminy mogą się przesunąć o jeden dzień, a wszystko zależy od meczu Północ-Południe – zaznacza Mariusz Staszewski.

Przypomnijmy, że liga startuje w weekend 4-5 kwietnia. Arged Malesa TŻ Ostrovia w pierwszej kolejce ma zaplanowany wyjazd do Bydgoszczy na mecz z beniaminkiem, Polonią.