Znamy rozkład finałów DMPJ. Pierwszy finał 31 sierpnia w Ostrowie

Dodane przez: Redaktor tzostrovia 10 sierpnia, 2022

Żużlowcy Arged Malesy Ostrów ponownie awansowali do finałów Drużynowych Mistrzostw Polski Juniorów. Podobnie jak przed rokiem, rywalizacja o medale składać się będzie z czterech turniejów, a ten inauguracyjny odbędzie się 31 sierpnia na Stadionie Miejskim w Ostrowie.

Z grupy I półfinałowej do finału awansowały zespoły Włókniarza Częstochowa (obrońca tytułu mistrzowskiego) oraz Arged Malesa Ostrów, którzy w poprzednim sezonie wywalczyli historyczny dla ostrowskiego żużla brązowy medal DMPJ.

W grupy II półfinałowej do walki o medale awansowały zespoły Motoru Lublin (srebrni medaliści sprzed roku) oraz żużlowcy Maszewski GKM-u Grudziądz. W porównaniu z zeszłorocznymi finalistami, trzy kluby medalistów pojadą teraz także w decydującej batalii, a grudziądzanie zajęli miejsce Łotyszy z Daugavpils.

Pierwszy finał DMPJ odbędzie się 31 sierpnia w Ostrowie. Później rywalizacja przeniesie się do Grudziądza (8 września), a następnie do Lublina (15 września). Medale – podobnie jak przed rokiem – rozdane zostaną w Częstochowie 21 września.