Znów przegrany dreszczowiec. Zabrakło szczęścia i indywidualnych zwycięstw

Dodane przez: Redaktor tzostrovia 30 kwietnia, 2021

Początek sezonu jak z koszmarnego snu. Zespół Arged Malesa Ostrów Wielkopolski prowadził po raz drugi niemalże przez całe spotkanie i przegrał mecz 44:46 ostatnim wyścigiem. W Bydgoszczy nie obyło się bez kontrowersji. W 15 wyścigu został wykluczony za drugie ostrzeżenie Grzegorz Walasek.

Nawet nie o ten fakt, ale wcześniejszą sytuację z Wadimem Tarasienko, który przewrócił się bez kontaktu z rywalem w decydującym biegu zawodów można mieć najwięcej uwag. Sędzia Michał Sasień kilkanaście minut analizował powtórki telewizyjne, po czym zdecydował się powtórzyć wyścig w pełnym czteroosobowym składzie.

Z prezentu skorzystał Wadim Tarasienko. W drugiej powtórce Rosjanin drgnął na starcie podobnie jak Klindt i Walasek. Spod taśmy najlepiej ruszyli ostrowianie. Sędzia przerwał jednak wyścig i po dogłębnej analizie trzech zawodników ukarał ostrzeżeniami. Efekt był taki, że z powtórki wykluczony został Grzegorz Walasek, dla którego był to już drugi „warning”.

W trzecim podejściu Tarasienko pokonał Nicolaia Klindta, a Abramczyk Polonia Bydgoszcz, która przegrywała cały mecz, wyszarpała na finiszu zwycięstwo 46:44.

Trzeba wierzyć, że sportowe szczęście powróci do ostrowian. Przegrali niemalże w identyczny sposób dwa pierwsze mecze sezonu. Brawa dla juniorów, którzy zrobili tyle, ile mogli. Brakło znów indywidualnych zwycięstw. Gospodarze odnieśli ich aż 11, goście zaledwie 4. Czekamy wciąż na indywidualną wygraną uczestnika cyklu Grand Prix Olivera Berntzona.