Zrehabilitować się za Gniezno i pokonać Łotyszy (zapowiedź)

Dodane przez: Redaktor tzostrovia 24 lipca, 2020

Po porażce w Gnieźnie żużlowcy Arged Malesa TŻ Ostrovia Ostrów Wielkopolski na własnym torze chcą się zrehabilitować i pokonać Lokomotiv Daugavpils. Łotysze w tym sezonie „na papierze” nie wyglądają na tak mocnych, jak jeszcze niedawno, ale w ostrowskiej ekipie nie ma mowy o lekceważeniu przeciwnika.

Przygotowujemy się bardzo solidnie dla tego meczu. Teoretycznie Lokomotiv nie jest najmocniejszy, ale to tylko teoria. Punkty przyznawane są na torze i trzeba je tam wywalczyć – mówi Adrian Cyfer, który ma za sobą udany debiut na torze w Ostrowie.

Lokomotiv Daugavpils nigdy nie zdobył toru w Ostrowie, choć w 2015 roku świętował tutaj mistrzostwo wówczas Nice 1. Ligi Żużlowej. – To, że nigdy tutaj nie wygrali, niczego nie oznacza. Pamiętajmy, jak często nawet na swoim torze się z nimi męczyliśmy – podkreśla trener Mariusz Staszewski.

To już nie ten sam Lokomotiv co chociażby rok temu, kiedy przyjeżdżał do Ostrowa z Andrzejem Lebiediewem, Timo Lahtim czy Wadimem Tarasienko. Nikołaj Kokin awizuje skład z trójką juniorów, choć nie wykluczone, że w miejsce Ernesta Majtuszonoka wskoczy któryś z seniorów.

Początek meczu w niedzielę o godzinie 14:00. Transmisja nSport+

Awizowane składy:

Arged Malesa TŻ Ostrovia Ostrów Wielkopolski:
9. Grzegorz Walasek
10. Tomasz Gapiński
11. Adrian Cyfer
12. Rafał Okoniewski
13. Nicolai Klindt
14. Kacper Grzelak
15. Sebastian Szostak

Lokomotiv Daugavpils:
1. Kjastas Puodżuks
2. Jewgienij Kostygow
3. Ernest Matjuszonok
4. Pontus Aspgren
5. Andriej Kudriaszow
6. Oleg Michaiłow
7.