Żużlowcy gościli w SP 11. Dziękujemy za owacyjne przyjęcie

Dodane przez: Redaktor tzostrovia 10 stycznia, 2020

W piątek odwiedziliśmy Szkołę Podstawową nr 11 w Ostrowie Wielkopolskim. W spotkaniu, które odbyło się w hali sportowej tej placówki wzięło udział około 150 uczniów. Serdecznie dziękujemy za ciepłe przyjęcie i gromki doping. Do zobaczenia na Stadionie Miejskim już w kwietniu.

Szkołę Podstawową nr 11 odwiedzili prezes Radosław Strzelczyk, trener Mariusz Staszewski i juniorzy: Kacper Grzelak, Sebastian Szostak i Jakub Poczta. – Takie spotkania na pewno mają sens. Najważniejsze, że widziemy uśmiech na twarzach dzieci i radość, jaką sprawia im wizyta żużlowców. Na pewno będziemy to kontynuować w sezonie 2020. Przez cały poprzedni rok jeździliśmy po całej południowej Wielkopolsce z podobnymi wizytami. Widziemy, że dzięki temu wzrasta zainteresowanie szkółką żużlową. Chcemy także pozyskiwać nowych, młodych kibiców na Stadionie Miejskim podczas naszych meczów – podkreślał Radosław Strzelczyk, prezes klubu.

Uczniowie zadawali gościom z TŻ Ostrovia ciekawe pytania. Jedno z nich dotyczyło, którego zawodnika trener chciałby mieć w swojej drużynie. – Odpowiedź jest prosta. Najlepszego żużlowca na świecie, czyli Bartosza Zmarzlika – powiedział trener Mariusz Staszewski. – Takie spotkania są pożyteczne, bo promujemy sport żużlowy i zapraszamy nowych kibiców. W poprzednim sezonie po serii takich spotkań bardzo mocno wzrosła liczba chętnych do szkółki żużlowej – dodał trener ostrowskiej drużyny.

Juniorzy opowiadali o swoich żużlowych idolach, o tym, ile pracy muszą włożyć w uprawianie sportu żużlowego i jak wyglądają treningi. Rozdali setki autografów, pozowali do wspólnych zdjęć. Uczniowie mieli także możliwość usiąść na żużlowym motocyklu czy zrobić sobie na nim zdjęcie.