Żużlowcy odwiedzili szkołę w Bukownicy koło Ostrzeszowa

Dodane przez: Redaktor tzostrovia 15 maja, 2019

Hej, hej Ostrovia – skandowali młodzi uczniowie Szkoły Podstawowej w Bukownicy oraz tamtejszego przedszkola podczas wizyty żużlowców Arged Malesa TŻ Ostrovia Ostrów. Kacper Grzelak, Jakub Poczta, a także trener Mariusz Staszewski i prezes Radosław Strzelczyk przybliżali młodym ludziom sport żużlowy. Dla wielu był to pierwszy kontakt z czarnym sportem.

Spotkanie w Bukownicy położonej pomiędzy Grabowem a Ostrzeszowem było początkiem cyklu wizyt w przedszkolach i szkołach, jakie odbędą w najbliższych tygodniach i miesiącach żużlowcy Arged Malesa TŻ Ostrovia, którzy mają już zaproszenie z Przedszkola nr 15 w Ostrowie, Szkoły Podstawowej w Kuczkowie, Szkoły Podstawowej nr 1 w Ostrowie oraz Przedszkola nr 6 w Ostrowie. Pod koniec czerwca wezmą udział w Zlocie Motocyklowym w Słuszkowie.

Wychodzimy z żużlem na zewnątrz. Chcemy pozyskiwać nowego młodego kibica, nie tylko z Ostrowa, ale także z okolicznych miejscowości w promieniu 40 a nawet 50 kilometrów od nas. Zachęcamy dzieci i młodzież do przyjazdu na zawody w Ostrowie, przekazując im bezpłatne zaproszenia na mecze. Jednocześnie promujemy działalność naszej szkółki żużlowej i zapraszamy chłopaków w wieku 11-12 do spróbowania swoich sił pod okiem trenera Mariusza Staszewskiego – mówi Radosław Strzelczyk, prezes TŻ Ostrovia.

Często w małych miejscowościach czy nawet wioskach można wyłowić talenty, które można oszlifować w szkółce żużlowej. Myślę, że spotkanie było bardzo fajne. Chcemy docierać do miejsc, w których żużel nie jest popularny. Warto pokazać potencjalnym nowym kibicom jak wygląda ten sport – powiedział trener Mariusz Staszewski.

Żużlowcy przywieźli do Bukownicy motocykl, kask, kevlar oraz żużlowe akcesoria. Była także maskotka klubowa, Tygrysek „Ostry”. Zawodnicy rozdawali autografy oraz pocztówki z wizerunkami ostrowskich żużlowców. Były także konkursy z nagrodami – klubowymi gadżetami.

Wkrótce opublikujemy także obszerną galerię z wizyty w szkole oraz materiał wideo.

Zapraszamy do obejrzenia GALERII z tego spotkania.