Żużlowcy przygotowują się do sezonu. Wkrótce obóz w Szklarskiej Porębie

Dodane przez: Redaktor tzostrovia 5 stycznia, 2023

Trwają intensywne przygotowania do sezonu żużlowego. Zima to absolutnie nie jest czas odpoczynku dla zawodników. Szlifują oni formę fizyczną i wylewają siódme poty, by w trakcie sezonu prezentować się jak najlepiej na torze.

Ostrowscy juniorzy trenują na miejscu na obiektach Factory Centrum Fitness, a także jeśli pozwalają na to warunki atmosferyczne, jeżdżą na motocrossie.

W czwartek mieliśmy zaplanowaną jazdę na motocyklach crossowych, ale z uwagi na deszcz i silny wiatr, przenieśliśmy się na Factory Centrum Fitness, gdzie praktycznie codziennie trenujemy na tych obiektach – tłumaczy trener Mariusz Staszewski.

Przygotowania wyglądają podobnie jak co roku. – Jest trochę cardio, siły i szybkości. Pracujemy mocno, by przełożyło się to na tor – dodaje.

Staramy się, by przez całą zimę zawodnicy mieli kontakt z motocyklem crossowym. Jest to jednak zależne od pogody. Zdarza się, że jeździmy w trudnych warunkach, ale jak już jest naprawdę źle, tak jak w czwartek gdzie porywy wiatru sięgają 80 km/h i do tego deszcz, to odpuszczamy – wyjaśnia Mariusz Staszewski.

W niedzielę natomiast ostrowska ekipa obiera kierunek na Szklarską Porębę, gdzie będzie przebywać na tygodniowym zgrupowaniu.

Tym razem na obóz zabieramy tylko juniorów oraz tych adeptów, którzy zdali już licencję na 250cc. Seniorzy trenują indywidualnie. Każdy ma swój szczegółowo rozpisany plan. Całą drużyną spotkamy się na krótko przed startem sezonu – wyjaśnia Mariusz Staszewski.