Żużlowcy rozpoczynają prawdziwy maraton „To będzie intensywny miesiąc”

Dodane przez: Redaktor tzostrovia 20 kwietnia, 2021

Jeśli pogoda pozwoli, młodzieżowcy Arged Malesa Ostrów Wielkopolski rozpoczną we wtorek w Gnieźnie rywalizację w Drużynowych Mistrzostwach Polski Juniorów. Kontynuować ją będą w środę. W czwartek zaplanowano ćwierćfinały IMP, w piątek trening, a w sobotę mecz ligowy w Ostrowie z Cellfast Wilkami Krosno.

We wtorek o 16:00 w Gnieźnie zainaugurowane mają zostać rozgrywki DMPJ w grupie D, w której znaleźli się żużlowcy Arged Malesa Ostrów Wielkopolski. – Imprez zaplanowanych jest całe mnóstwo, nawet nie na najbliższy tydzień, ale cały miesiąc. Wszystko jednak uzależnione jest od pogody. Czeka nas jednak prawdziwa kumulacja zawodów i jazda praktycznie dzień po dniu – mówi trener ostrowian, Mariusz Staszewski.

We wtorek i w środę juniorzy ścigać się mają w Gnieźnie. W czwartek na trzech torach rywalizować w ćwierćfinałach IMP będzie sześciu reprezentantów ostrowskiego klubu, a dwóch kolejnych pełni rolę rezerwowych.

W piątek w Ostrowie planujemy trening przed sobotnim meczem. Przyjedzie do nas zupełnie inny zespół z Krosna niż ten, który inaugurował sezon w Rybniku. Po transferach Milika i Musielaka to bardzo mocna drużyna, moim zdaniem jedna z najsilniejszych w tej lidze. Czeka nas bardzo ciężkie spotkanie – dodaje Mariusz Staszewski.

O kolejnych imprezach z udziałem żużlowców Arged Malesa Ostrów Wielkopolski będziemy informować na bieżąco. Wszystko bowiem i tak zależy od aury, która bywa kapryśna.