Żużlowcy trenują w pocie czoła. Wkrótce zgrupowanie w Ostrowie

Dodane przez: Redaktor tzostrovia 9 stycznia, 2020

Zima to bynajmniej nie czas przerwy w żużlowych treningach. Zawodnicy trenują w pocie czoła, by jak najlepiej przygotować się do sezonu. Na siłowni, w hali sportowej czy w terenie odbywają się treningi. Na miejscu pod okiem trenera Mariusza Staszewskiego pracują juniorzy i szkółkowicze. Seniorzy przygotowują się indywidualnie, a wkrótce cały zespół stawi się w Ostrowie na tygodniowym zgrupowaniu.

Żużlowcy mają bardzo urozmaicone przygotowania. – We wtorki i czwartki trenujemy w Factory Centrum Fitness. W środę mamy zajęcia ogólnorozwojowe w sali gimnastycznej w Lewkowie, a juniorzy dodatkowo mają treningi w terenie – wyjaśnia trener Mariusz Staszewski.

Treningi przygotowują zawodników i adeptów pod kątem ogólnego rozwoju. – Chodzi o to, żeby rozwijać zawodników i adeptów we wszystkich kierunkach, zarówno szybkościowym, ale także by byli bardziej „elastyczni”. Sama siła w naszej dyscyplinie nie jest aż tak bardzo potrzebna – zaznacza trener Staszewski.

Od 27 stycznia w Ostrowie odbywać się będzie zgrupowanie krajowych zawodników Arged Malesa TŻ Ostrovia. – Ma ono głównie aspekt integracyjny, ale przy okazji zobaczymy, na jakim etapie przygotowań są żużlowcy. Seniorzy sami dobrze wiedzą, że muszą przepracować zimę i nie robią tego dla mnie czy dla prezesa, ale dla siebie. Zajęcia podczas obozu będą urozmaicone. Zawodnicy będą mieli trzy treningi dziennie. Do tego dojdą masaże, rehabilitacja, więc cały dzień będzie wypełniony – dodaje trener ostrowskiej drużyny.

Wkrótce zaprezentujemy także materiał z treningu żużlowców w klubowej telewizji OSTRO TV.