Żużlowe projekty w Ostrowskim Budżecie Obywatelskim

Dodane przez: Redaktor tzostrovia 24 października, 2022

1 listopada ruszy głosowanie na projekty zgłoszone do kolejnej edycji Ostrowskiego Budżetu Obywatelskiego. Wśród 127 zadań są też dwa żużlowe, zgłoszone przez wielkiego przyjaciela ostrowskiego żużla, radnego miejskiego, Arkadiusza Sodkiewicza.

Pierwszy w ramach Ogólnomiejskich Zadań Dużych ma numer 31 pod nazwą „Od Przedszkolaka do Mistrza Świata. Zakup sprzętu i odzieży ochronnej dla dzieci i młodzieży chcących uprawiać sport żużlowy”.

Drugi projekt Zadania Rewitalizacyjne ma numer 24 pod nazwą „Piknik Żużlowy w Ostrowskim Śródmieściu”

Głosowanie rozpoczyna się już 1 listopada i trwać będzie do 30 listopada. Głosować będzie można przez internet i tradycyjnie – wrzucić swój głos do urny. Karty do głosowania będą dostępne do pobrania na stronie internetowej Urzędu Miejskiego oraz w punktach do głosowania. Każdy mieszkaniec Ostrowa Wielkopolskiego może zagłosować jeden raz, za pomocą karty elektronicznej lub papierowej.

Środowisko żużlowe w poprzednich edycjach pokazało, że potrafi się zjednoczyć i wygrać. Dzięki OBO powstał warsztat dla adeptów i juniorów ostrowskiego klubu, a w tym roku odbył się Piknik Żużlowy na Rynku w Ostrowie Wielkopolskim.

O szczegółach głosowania będziemy jeszcze informować.