Żużlowy powrót do przeszłości. Będziemy wspominać pamiętne mecze i żużlowców

Dodane przez: Redaktor tzostrovia 22 marca, 2020

Co prawda ostrowski żużel jubileusz 90-lecia będzie świętował dopiero za rok, ale w obliczu sytuacji, w jakiej się znaleźliśmy, w oczekiwaniu na sezon 2020, zaproponujemy naszym kibicom „Żużlowy powrót do przeszłości”. Od poniedziałku zarówno na stronie internetowej klubu, ale także w naszych mediach społecznościowych będziemy prezentować wspomnienia z jakże bogatej historii sportu żużlowego w Ostrowie Wielkopolski.

Chcemy przede wszystkim przypomnieć młodemu pokoleniu kibiców o dawnych gwiazdach ostrowskiego żużla, zarówno z tych odległych lat, jak i trochę bardziej współczesnych z lat 80. czy 90. ubiegłego wieku oraz początków obecnego stulecia. Wspólnie z Arturem Małeckim będziemy prezentować cykl „Żużlowcy znani i zapomniani”.

Naszym zamierzeniem jest wciągniecie w interakcję kibiców, którzy pewnie mają w swoich archiwach zdjęcia, filmiki, czy po prostu wspomnienia związane z konkretnym meczem lub wydarzeniem, które będziemy opisywać. Chcemy, abyście się podzielili z innymi kibicami swoimi materiałami. W tym wyjątkowym, trudnym okresie społecznej kwarantanny, jest szansa, by odszukać w swoich zbiorach prawdziwe historyczne perełki, zrobić coś, na co nigdy nie było czasu.

Dzięki temu może uda nam się wspólnie zebrać wiele ciekawych materiałów, zarówno w wersji elektronicznej, jak i papierowej, tak by w 2021 roku, kiedy to przypada 90 lat od pierwszych zawodów żużlowych w Ostrowie Wielkopolskim zorganizować wyjątkową wystawę historyczną. Zapraszamy do wspólnej zabawy i wspominania pięknych żużlowych chwil, które przeżyliśmy na przestrzeni wielu lat. Dla starszych kibiców będzie to okazja do odświeżenia pamięci i szuflad, które mogą skrywać „żużlowe skarby”, a dla młodych fanów prawdziwa lekcji żużlowej historii. Liczymy na odzew z Waszej strony. Żużlowy powrót do przeszłości zaczynamy od poniedziałku, wierząc jednocześnie, że przerwa od możliwości oglądania na żywo naszej ukochanej dyscypliny sportu nie potrwa zbyt długo.