Ostrovia-Orzeł: To nie jest mecz o przysłowiową pietruszkę (zapowiedź)

Dodane przez: Redaktor tzostrovia 3 sierpnia, 2019

Niby wszystko jasne, bo skład rundy play-off w Nice 1. Lidze Żużlowej już znamy, a mimo tego pasjonująco zapowiada się niedzielny mecz Arged Malesa TŻ Ostrovia z Orłem Łódź na Stadionie Miejskim w Ostrowie Wielkopolskim. Początek spotkania o 14:30.

Beniaminek z Ostrowa walczy o jak najlepsze miejsce przed fazą play-off. Przy zwycięstwie i korzystnych wynikach meczów w Gdańsku w sobotę i w Daugavpils w niedzielę, może to być nawet druga lokata, co byłoby ogromnym sukcesem Arged Malesa TŻ Ostrovia. – Play-offy mamy, ale chcemy utrzymać miano niepokonanej drużyny na własnym torze. Nie będzie lekko, bo wystarczy spojrzeć na skład Orła Łódź, by być pewnym, że czeka nas strasznie ciężkie spotkanie – mówi Mariusz Staszewski, trener Arged Malesa TŻ Ostrovia.

Ostrowianie wystąpią w składzie, który zdał egzamin w Gnieźnie. Są faworytem meczu na swoim torze, gdzie jeszcze w tym sezonie nikt nie wygrał, ale Orzeł Łódź jest zdeterminowany w walce o uniknięcie baraży. – Na pewno nie chcą kończyć sezonu na ostatnim miejscu. Przyjadą do nas walczyć o zwycięstwo, choć nie wszystko od nich zależy, bo muszą jeszcze spoglądać na wynik meczu w Daugavpils – dodaje Staszewski. Ostrowianie będą trzymać kciuki za Łotyszy. Z kolei łodzianie są sercem za Unią Tarnów, która może uratować ich przed barażami o utrzymanie. Szczegółową analizę sytuacji w tabeli przed ostatnią rundą sezonu zasadniczego przeprowadziliśmy TUTAJ.

W tej lidze nie ma łatwych spotkań. Czeka nas kolejny trudny bój o zwycięstwo – podkreśla Tomasz Gapiński.Kibice mieli ogromne emocje w derby w Gnieźnie, a teraz zapraszamy ich w niedzielę na spotkanie z Orłem Łódź. Będzie równie ciekawie – zapewnia Grzegorz Walasek. – W tym meczu wiele zależeć może ode mnie i Marcina Kościelskiego – nie kryje Kamil Nowacki i ma rację. Juniorzy mogą zrobić różnicę.

Mamy zapewnione play-offy, ale jedziemy dalej i walczymy o jak najlepsze miejsce. Serdecznie zapraszam kibiców na niedzielny mecz. Będą mogli już zasiąść w komfortowych warunkach na zmodernizowanej części trybun. Stadion pięknieje i liczę, że frekwencja będzie tak dobra, jak ostatnio. Nasz zespół pokazał w tym sezonie już wiele razy charakter. Myślę, że warto być z tą drużyną, a doping i wsparcie z trybun na pewno jej się przyda. Ostrowscy kibice udowadniali już nie raz, że potrafią stworzyć świetną atmosferę. Wierzę, że podobnie będzie w tę niedzielę – dodaje prezes Radosław Strzelczyk.

Orzeł Łódź, choć zajmuje siódme miejsce w tabeli, ma w składzie doświadczonych seniorów, którzy gwarantują świetny speedway. Tobiasz Musielak, Rafał Okoniewski, Daniel Jeleniewski czy nieobliczalny Australijczyk, Rohan Tungate są gwarantem tego, że w niedzielne popołudnie na Stadionie Miejskim emocji będzie co niemiara. W pierwszym meczu w Łodzi Orzeł wygrał 47:43. Walka zatem idzie nie tylko o zwycięstwo, ale również punkt bonusowy, który może mieć znaczenie dla układu tabeli Nice 1. Ligi Żużlowej po rundzie zasadniczej.

Bilety na niedzielny mecz można zakupić online TUTAJ.

Awizowane składy:

Arged Malesa TŻ Ostrovia:
9. Nicolai Klindt
10. Aleksandr Łoktajew
11. Tomasz Gapiński
12. Sam Masters
13. Grzegorz Walasek
14. Kamil Nowacki
15. Marcin Kościelski

Orzeł Łódź:
1. Rohan Tungate
2. Hans Andersen
3. Rafał Okoniewski
4. Daniel Jeleniewski
5. Tobiasz Musielak
6. Piotr Pióro
7. Kamil Kiełbasa

Udział drużyny Arged Malesa TŻ Ostrovia Ostrów Wielkopolski w rozgrywkach Nice 1. Ligi Żużlowej dofinansowany jest z budżetu Gminy Miasto Ostrów Wielkopolski.